Kamenictví

Opracování kamene je jedním z nejstarších oborů lidské činnosti. Kameníci a kamenosochaři se ve všech kulturách podíleli na tvorbě staveb, monumentů, soch a dalších artefaktů. Přírodní kámen je spjatý s bydlením člověka od pradávna a přesto se stále jedná o hit ve světě moderního bydlení. Vynikající vlastnosti se snoubí s prvky přírody a vytvářejí pocit luxusu, který potěší oči, zahřeje duši a přetrvá věky.

Ať už je přírodní kámen zpracováván nejmodernějšími technologiemi nebo tradičním kamenickým umem, vždy je poměrně jednoduše rozeznatelný od kamene umělého. Dokonalost přírodního materiálu nalezneme v detailu jako je řez kamenem, struktura barev nebo stálobarevnost. Nezanedbatelným rozdílem je také příjemný pocit z dotyku a dojem bezpečí i luxusu. Všechny tyto odlišnosti hrají ve prospěch přírodního kamene.

Použitím přírodního kamene vytvoříte ze stereotypní jednobarevné plochy takřka umělecké dílo, které z obyčejného domu udělá dům jedinečný. Harmonicky vyvážené kombinace barev zaručují originalitu Vašeho domu a neomezený prostor pro Vaši fantazii. Výběrem určitého typu obkladového kamene můžete dokonale vyjádřit Vaši osobitost a smysl pro krásu.

Podle Vašich představ a možností, které nabízí Váš dům, Vám navrhneme vhodný materiál a tvar obestavby Vašich kamen či krbu z pískovce, mramoru, žuly, travertinu i pálených cihliček (cihlových prefabrikátů) a v naší dílně Vám obestavbu vyrobíme. Přírodní kámen jako obklad sálavých staveb dokáže prostředkovat přenos tepelné energie z akumulačního jádra do místnosti.

Navíc díky své objemové hmotnosti nabízí také větší setrvačnost prostupu tepla a příjemnější rozložení tepla v celé své ploše.
Samotné výrobě předchází projekční činnost, která je nedílnou součástí našeho výrobního procesu. Pro bohaté zkušenosti a mnohaletou praxi využívají našich služeb nejen koncoví uživatelé, ale i naši kolegové krbaři a kamnáři.

Naše kamenická provozovna zpracovává přírodní kámen jako pískovec, vápenec, travertin, mramory a žuly se zaměřením na výrobu obkladů krbů a akumulačních sálavých kamen. Strojní zpracování nám zaručuje přesnost na milimetry, ruční opracování pak větší variabilitu a individuální řešení těch nejjemnějších detailů.

Kromě výrobků z přírodního kamene či lícových cihel zajišťujeme ve spolupráci s externím dodavatelem výrobu portálů, říms, polic, lavic, dvířek a dalších prvků z masivního dubu s celou škálou odstínů a povrchů.

Před pečlivým zabalením a samotnou expedicí je provedena suchá kompletace dílů, která zároveň slouží jako detailní výstupní kontrola. Díly jsou označeny dle projektu pro snadnou
montáž na místě stavby.

Kromě použití na obklady krbů a sálavých kamen také z přírodního kamene vyrábíme kuchyňské a koupelnové desky, stolky, poličky, venkovní i vnitřní parapety, římsy, sokly, sloupky, obklady, dlažby. Mramorové a žulové desky můžeme povrchově upravit dle Vašeho přání (lesk, antik, drážkování).