Krbová kamna

Sálavá akumulační krbová kamna

Princip kachlových kamen v kompaktním balení. Spálením tří dávek dřeva nabijete akumulátory uvnitř kamen a ty vám pak po vyhasnutí ohně vrací mírné sálavé teplo (1,5-2,0kW) po dobu více než 10 hodin. Vyšší cena kamen je vyvážena velmi komfortní nenáročnou obsluhou a nízkou spotřebou dřeva. Tato topidla jsou velmi vhodná pro nízkoenergetické a pasivní domy, které nezatěžuje přetápěním interiéru. Hmotnost takových kamen se pohybuje v rozmezí 250-500kg a u modelů značky Austroflamm lze dokonce řídit prioritu rychlého nástupu tepla (např. v rekreačních objektech) či naopak akumulace.

Krbová kamna s volitelnou akumulací

U některých modelů krbových kamen výrobce nechává na zákazníkovi, zdali si vybere kamna levnější nebo si připlatí za akumulaci. Plášť takových kamen je vždy dvojitý a buď v meziplášti proudí horký vzduch nebo se vyplní těžkou akumulační hmotou a kamna pak po vyhasnutí vrací naakumulovanou energii v podobě dlouhodobého mírného sálavého tepla. Množství (hmotnost) přídavné akumulační hmoty pak určuje, jak dlouho kamna dokáží teplo po vyhasnutí vyzařovat. U levnějších modelů bývá množství hmoty do 40kg a pak je setrvačnost max. 2-4 hodiny. U značek Austroflamm a Leda se přidává do kamen obvykle 60-120kg magnezitové hmoty či litiny a setrvačnost stoupá nad 6 a více hodin po vyhasnutí.

Horkovzdušná a jednoplášťová krbová kamna

Nejčastějším typem krbových kamen, se kterým se setkáváme, jsou jednoduchá jednoplášťová kamna, případně kamna s dvojitým opláštěním se zvýšenou produkcí horkého vzduchu. Pro moderní, dobře izolované domy není tento typ krbových kamen kvůli vyšším okamžitým výkonům tolik vhodný, ale ve starších domech či rekreačních objektech najde své uplatnění. V naší nabídce si na své přijdou jak milovníci kvality a neotřelého designu (Austroflamm, Brunner, Leda), tak i zákazníci, kteří nechtějí do koupi kamen tolik investovat (Charnwood, Romotop).

Krbová kamna na vaření

Na trhu najdete velké množství sporáků na vaření, my však nabízíme krbová kamna, kde funkce vaření je spíše příjemný bonus. Tou hlavní funkcí stále zůstává vytápění a radost z pohledu do živého ohně. Naše modely si díky kvalitě zpracovaní a těsnosti ohniště udržují čisté sklo a vzhledem k nízké spotřebě dřeva vás provoz kamen bude stát méně peněz. V naší nabídce najdete jak modely pro vaření (s plotnou), pro pečení (s troubou), tak i obojím. Ke všem modelům Charnwood dokonce můžete velkou litinovou plotnu nainstalovat na všechny jejich běžné modely. Vrcholem naší nabídky jsou krbová kamna Austroflamm Pallas Back a Brunner Iron Dog 06, která ke všem funkcím přidávají i dlouhou akumulaci tepla.

Peletová krbová kamna

Jak by se vám líbilo přijít domů, kde by na vás čekal již příjemně vyhřátý interiér a plápolající oheň? A neštípat pořád dřevo? Naše peletová kamna jsou již v základu vybavena pokojovým programovatelným termostatem a všechna lze osadit wi-fi modulem a kamna pak lze velmi jednoduše zapínat a ovládat přes váš telefon. Austroflamm si u svých peletových kamen dal opravdu záležet na optimalizaci spalovací komory a tak i oheň z jejich kamen vypadá opravdu krásně. Na jednu násypku pelet můžete tak kamna používat i několik dní, což činí jejich obsluhu velmi komfortní včetně čištění od popela.

Kombinovaná kamna na dřevo a pelety

Skutečný vrchol v naší nabídce krbových kamen. V modelové řadě Austroflamm DUO můžete využívat pohodlné a automatické obsluhy peletového provozu a přitom se nemusíte vzdát kouzla praskajících hořících polen a pohledu do ohněm zaplněného proskleného ohniště. Stejně jako peletová kamna Austroflamm můžete i kombinovaná kamna ovládat automaticky přes programovatelný pokojový termostat či přes váš mobilní telefon a wi-fi modul, navíc všechny modely kombinovaných krbových kamen můžete osadit i ventilátorem pro horkovzdušné vytápění další místnosti. Model MO DUO COOK je navíc osazen i větší varnou plotnou a tak můžete na kamnech i vařit.

Přehled všech našich modelů naleznete na našem e-shopu