Krb z přírodního kamene

Přírodní kámen je jedinečný materiál pro každého interiérového návrháře. Vyniká svojí neopakovatelnou strukturou, stálobarevností a příjemným pocitem z dotyku. Jako obklad sálavých staveb dokáže prostředkovat přenos tepelné energie z akumulačního jádra do místnosti a navíc díky své objemové hmotnosti nabízí také větší setrvačnost prostupu tepla a příjemnější rozložení tepla v celé své ploše.

ZPRACOVÁNÍ KAMENE Naše kamenická provozovna v Lískovicích u Hořic disponuje nástroji na zpracování a opracování masivního pískovce a deskoviny mramorů, žul, travertinů a podobných přírodních materiálů. Strojní předřezání a formátování nám zaručuje přesnost na milimetry, ovšem teprve ruční opracování a doladění nejjemnějších detailů nám dává větší variabilitu a vám přináší punc originality.

   

REALIZACE KRBU

Každé zakázce se věnuje pečlivá pozornost už od počáteční fáze zadání od investora. Stejně jako u kachlových kamen je i u navrhování krbu stejně důležitá stránka funkčnosti. V dnešních velmi dobře izolovaných domech je snadné nechat se strhnout dostatkem místa a podlehnout vábení širokého pohledu do ohně. Kromě krásného ohně pak uživatel trpí přetopením interiéru a ochota používat krásný krb se rapidně snižuje. Také v tomto případě byl investorem kladen důraz na estetiku a atmosféru ohně. Však také proto krby stavíme, že? Původní představa krbu na šířku vystřídala vize ohniště čtvercového skla, kde na úkor šířky vynikne oheň do výšky, což je pro něj přirozené a celková plocha skla zůstala stejná. Ovšem přínos tohoto řešení je v menším výkonu a tedy i v čistějším spalování na malou dávku paliva.

Se zabráněním přetápění interiéru nám pak pomohlo akumulační příslušenství krbové vložky, ve kterém je nadměrné teplo zachyceno a vrací se zpět po dohoření ve formě mírného dlouhodobého sálavého tepla. Rovnoměrný přenos tepla na šamotové omítané plochy krbu zajistil uzavřený hypokaustní systém cirkulace vzduchu uvnitř samotné obestavby.

KRBOVÝ PORTÁL Z MRAMORU

Samotný design krbového portálu byl ve spolupráci s investorkou odladěn do posledních detailů na několika schůzkách. O pečlivosti plánování investorů svědčí i to, že konkrétní desku mramoru BIANCO PERLINO ANTIK si vybrali přímo u dovozce, aby byl krb opravdu podle jejich představ a dokonale jim zapadl do interiéru. Výsledek nám opět potvrdil, že přírodní kámen je stále atraktivní materiál a správnou volbou pro stavbu krbů a kamen.

Austroflamm 65×57 K

Kamna ze Šumavy
Hypokaust