Ukládání tepla jednoduše a efektivně = to je patentovaný akumulační systém HMS společnosti Austroflamm. Velmi těžká (relativní hustota přes 2,7 kg/l) akumulační hmota s vysokou tepelnou akumulační schopností dokáže absorbovat teplo a následně ho po dlouhou dobu odevzdává. K dispozici jsou závěsné panely na plášť vložky, akumulační boxy nebo ocelový výměník. Na malém prostoru tak máte možnost umístit více než 200 kg akumulační hmoty a to v praxi znamená 6-12 hodin příjemného sálavého tepla po úplném vyhasnutí ohně. 

S výrobky Austroflamm poznáte estetiku živého čistého ohně v interiéru a zpříjemníte si domov dlouhotrvajícím zdravým sálavým teplem.

Akumulační panely

Sady akumulačních panelů HMS se instalují přímo na vnější plášť vložky, co nejblíže ke zdroji tepla. Panely jsou velmi kompaktní, na malém prostoru zvyšují dobu akumulace a zároveň chrání interiér před rychlých přetopením. 

Akumulační boxy

Akumulační box je kompaktní nástavba s těsným ocelovým korpusem osazeným akumulačními tvarovkami HMS. Zvyšte účinnost Vašeho krbu jednoduchým způsobem! Akumulační příslušenství, které nezvětšuje půdorysný rozměr stavby a velkou výhodou je velmi rychlá a snadná montáž. 

Hmotnost velkého boxu je 75 kg a malého boxu 50 kg.

Ocelový výměník 

Ocelový výměník můžete osadit akumulačními panely a tím získat téměř 200 kg akumulační hmoty. Je to nejúčinnější cesta, jak získat nejvíce tepla z jedné dávky paliva. Samotný ocelový výměník je velmi vhodný pro výrobu horkého vzduchu pro uzavřené hypokaustní systémy. Stavitelné nohy výměníku jsou součástí dodávky.

Hmotnost výměníku bez HMS 31 kg / s HMS 193 kg. 

SÁLAVÝ KRB A AKUMULACE

Rychlý nástup tepla, kvůli vysoké teplotě nutná větší plocha pláště, při delším provozu přehřívání interiéru. Po zhasnutí plamenů plášť zůstává teplý 2 hodiny. Možno spalovat pouze malé dávky paliva. 

Rychlý nástup tepla přes sklo, není nutná větší plocha pláště, na vzdálenější plochy přenos tepla malým hypokaustem. Akumulační boxy zachycují teplo, chrání interiér a komín proti přetápění. Naakumulované teplo se vrací zpět v mírném výkonu po dobu až 6-7 hodin po zhasnutí plamenů. 

HMS výměník

Rychlý nástup tepla přes sklo, není nutná větší plocha pláště. Akumulační výměník zachycuje teplo nejúčinněji a chrání interiér a komín proti přetápění. Naakumulované teplo se vrací zpět v mírném výkonu po dobu až 8-12 hodin po zhasnutí plamenů.

Jaký krb potřebujete Vy? Záleží vždy na mnoha faktorech. Základním je jakou funkci má topeniště plnit a jaké máte požadavky na topení. 

Přijďte to osobně probrat na naši vzorkovou prodejnu v Plzni

Vaření & pečení v krbových kamnech
Krb „Sněhulák“