Kamna

Akumulační kamna

Nejlepší způsob pro každodenní lokální vytápění. Velmi komfortní obsluha kamen vás zbavuje povinnosti neustále přikládat a hlídat, zdali oheň již nevyhasl. Na jednu větší dávku dřeva nahřejete akumulační prvky uvnitř kamen (ohniště a tahový systém) a po většinu topné sezóny máte na celý den klid od přikládání.
Akumulační kamna můžou designově vypadat všelijak. Nejčastěji požíváme na pláště tradiční kachle, přírodní kámen ale třeba i jen omítaný kamnářský šamot. Dnes už není vnější tvar kamen přímo podřízen tvaru jeho jádra. Díky novým technologiím výstavby vám můžeme navrhnout akumulační kamna dle vašeho přání.

Kachlová kamna

Akumulační kamna s pláštěm z keramických kachlů zná snad každý z nás. Dnes máte na výběr z mnoha tvarů, vzorů a reliéfů a stovky glazur. Kamna navrhneme podle vašich tepelných požadavků a nároků na obsluhu a pomůžeme vám najít takový design, aby kamna tvořila přirozenou součást vašeho domu. Využíváme moderních technologií, aby kamna byla jednoduchá na obsluhu, ale přitom disponovala vysokou účinností a nepřetápěla ani moderní současné dobře izolované domy.

Kamenná kamna

Přírodní kámen jako materiál je sice tradičně spjatý hlavně s krby, přesto má velmi podobné tepelné vlastnosti jako šamot či kachle a tak je také velmi vhodný pro stavbu akumulačních kamen. Některé druhy kamene jako např. mastek nebo hadec lze dokonce velmi dobře použít i do akumulačního jádra. Častěji však používáme přírodní kámen na stavbu plášťů kamen stejně jako kachle. U staveb z přírodního kamene nejsme omezeni danými formami kachlí a nabídkou glazur, můžeme kamna pak tvarovat přesně tak, jak vyžaduje dispozice vašeho domu a designové zadání, navíc u akumulačních kamen máte jistotu, že vaše kamna budou opravdu unikátní, protože žádné dva kameny byť stejného druhu nejsou nikdy zbarveny a prokreslení úplně stejně.

Krbová kamna

Nemáte dostatečný prostor nebo třeba finance na krb nebo kamna? Nevadí, máme pro vás také širokou nabídku krbových kamen, která vám přinesou přednosti krbů či kamen v kompaktním balení za výrazně nižší cenu. Stejně jako krby či kamna vám umíme dodat a připojit na komín krbová kamna horkovzdušná či akumulační. S pláštěm z litiny, keramiky či z přírodního kamene. Máme dokonce i krbová kamna, která můžete používat jak s akumulací pro dlouhodobé teplo, tak horkovzdušně s rychlým nástupem tepla (technologie Xtra). V naší nabídce najdete i kamna na pelety či kombinovaná kamna, která umožňují spalovat pelety i kusové dřevo a lze je ovládat i na dálku přes wi-fi. Projděte si naši nabídku a neváhejte s posláním poptávky nebo nám zavolejte, rádi vám poradíme.